• Kaštieľ a múzeum vo Svätom Antone

• Žiaci 2. C a 2. D navštívili národnú kultúrnu pamiatku vo Svätom Antone. Spolu so sprievodkyňou si prezreli bohaté zariadenie kaštieľa. Výklad ich veľmi zaujal a  okrem množstva zaujímavých informácií sa dozvedeli, že legenda hovorí o symbolike kalendára. Pôvodne mal kaštieľ 4 vchody (ročné obdobia), 7 arkád (dní v týždni), 12 komínov (mesiacov v roku), 52 izieb (týždňov v roku) a 365 okien (dní v roku). Súčasťou kaštieľa je aj poľovnícka expozícia, najväčšia svojho druhu na Slovensku, obsahuje nielen množstvo vzácnych trofejí zveri, ale aj bohatú zbierku historických poľovných zbraní a obrazov. Po absolvovaní prehliadky v interiéri kaštieľa sa žiaci prešli krásnym parkom prechádzajúcim do lesa. Za sprostredkovanie výletu by sme radi poďakovali vášnivému poľovníkovi a otcovi nášho žiaka p. Lamošovi. Veríme, že aj takýmto spôsobom dokážeme u detí podnietiť lásku k prírode a k zvieratám.

• Lapbook - Rastliny

• Lapbook je tematická kniha, ktorou žiaci 2.B triedy na hodinách prvouky spracovávali tematický celok: Poznávame rastliny. Žiaci si zaujímavým spôsobom utriedili poznatky a informácie o životnom prostredí, životných prejavoch rastlín, podmienok klíčenia semien a rastu rastlín, o význame a rozširovaní rastlinných semien. Lapbook je lacný, nezaberá veľa miesta, je originálny, motivačný, podporuje aktívne a zážitkové učenie. Žiakov takáto forma práce veľmi zaujala, navzájom spolupracovali a pomáhali si. Okrem vedomostí si žiaci pri tvorbe lapbooku precvičili aj strihanie, lepenie, kreslenie, lúštenie a pod.