• Európsky deň jazykov

• Koniec septembra sa na „starom kontinente“ už tradične spája s oslavami Európskeho dňa jazykov, ktorý si pripomíname 26. septembra.

Pedagogická fakulta Trnavskej univerzity v spolupráci s Mestom Trnava a ďalšími participantami zorganizovali v tento deň jazykový festival na Trojičnom námestí a Hlavnej ulici, ktorého sa zúčastnili naši žiaci 2. stupňa.

Ako sme si tento deň užili Vám priblížime prostredníctvom fotografií.

• Nová čitáreň

• Vážení rodičia, milí žiaci,

s radosťou Vám oznamujeme, že minuloročná úspešná akcia Knižná burza priniesla svoje ovocie.

Počas letných prázdnin sme nielen oddychovali, ale sme pre Vás pripravovali nové priestory avizovanej čitárne. Čitáreň bude slúžiť na obohatenie hodín literatúry, etiky a iných hodín, na ktorých vedia vyučujúci tieto oddychové priestory využiť. Za zrealizovanie projektu ďakujeme pani učiteľke Horňákovej, Palkovičovej a Gajancovej.

Veríme, že nové podnetné priestory podporia nielen vzťah k čítaniu, ale aj upevnia vzťahy v triednych kolektívoch.

• Anglické divadlo

• Dnes žiaci 5. a 6. ročníka boli na divadelnom predstavení DICK WHITTINGTON AND HIS CAT v kine Hviezda.

Tradičný britský príbeh o chudobnej sirote Dickovi, ktorý sa aj vďaka svojej kamarátke mačke stane starostom Londýna.
            Jednoduché používanie anglického jazyka, komediálna forma spolu s veselými anglickými pesničkami, ktoré rámcujú jednotlivé situácie, zaisťujú rozprávke plynulé tempo a žiaci si odniesli mimoriadny kultúrny zážitok.

• Výhra 3D tlačiarne

• Vážení rodičia, milí žiaci,

minulý školský rok sme na jeseň s vtedajšími žiakmi 6.B, dnešná 7.B, navštívili v rámci exkurzie z informatiky medzinárodnú technologickú spoločnosť DXC Technology v Bratislave.

Absolvovali sme tam zážitkové vyučovanie a okrem hodín "hardwareu" sme si vyskúšali základy blokového programovania v prostredí Minecraftu, dozvedeli sme sa o hrozbách na sociálnych sieťach a spoznali prácu s 3D tlačiarňou.

Súčasťou návštevy bola výzva, respektíve súťaž o 3D tlačiareň, či iné zaujímavé, vecné ceny. Podmienkou súťaže bolo zhotoviť pútavé video, ktoré by reflektovalo deň strávený v DXC Technology. Našim šikovným žiakom nebolo viac treba. Poslali video, ktoré spracovala naša už vtedy založená a dobre zabehnutá Youtube redakcia.

Výsledkom je, že naša škola vyhrala nielen 3D tlačiareň so zásobným materiálom, tzv. filamentami, ale aj sadu slúchadiel a hodiny blokového programovania s lektorom z DXC.

Týmto by sme sa radi poďakovali aktívnej, kreatívnej redakcii nášho Youtube kanála, vedeniu školy za podporu našich aktivít a firme DXC Technology za ocenenie našej práce a motiváciu k ďalším podobným projektom.

• Vážení rodičia,

radi by sme Vás informovali, že triedne schôdze rodičovského združenia sa uskutočnia v kmeňových triedach:

1. stupeň v stredu 20.9.2023 od 16:30 hod.

2. stupeň vo štvrtok 21.9.2023 od 16:30 hod.

Tešíme sa na Vašu účasť!

• Prihlasovanie na krúžky

• Vážení rodičia,

prihlasovanie na krúžky bude spustené zajtra 12.9.2023 od 14:00 do 15.9.2023 do 20:00 cez Edupage.

Veríme, že priebeh prihlasovania bude bezproblémový a vyberiete si z našej rôznorodej a pestrej ponuky, ktorú sme si pre Vás pripravili.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

• Pozrite si s nami dnešné otvorenie školského roka 2023/2024, ktoré sme zrealizovali na našom novom školskom dvore.

Okrem toho, že sme sa všetci tešili, že sa opäť vidíme, tak sme si vypočuli aj povzbudivý príhovor pána riaditeľa a privítali našich nových prváčikov.

Prajeme všetkým do nového školského roka veľa síl a trpezlivosti.