• Charakteristika MŠ

• Materská škola spája všetky deti predškolského veku s ohľadom na ich jedinečnosť.

MŠ Spojná 6 v Trnave, elokované pracovisko ZŠ s MŠ, Námestie Slovenského učeného tovarišstva 15, Trnava, je päťtriedna materská škola so samostatnou jedálňou a multifunkčným dvorom.

Je zameraná na všestranný rozvoj dieťaťa v kognitívnej, telesnej, senzomotorickej, sociálno-emocionálnej, estetickej oblasti. Dbá sa na zdravý životný štýl, dostatok telesných i relaxačných činností, interakciu vo všeobecných výchovno-vzdelávacích aktivít. Má otvorený prístup k spolupráci s inštitúciami, rodinnými príslušníkmi i verejnosťou na zveľaďovaní chodu materskej školy. Vo výchovno-vzdelávacom procese sa riadi Štátnym vzdelávacím programom, tak aby bolo dieťa pripravené na ďalší stupeň vzdelávania a začlenenie sa v spoločnosti.

Cieľom materskej školy je zabezpečiť kvalifikovaný pedagogický i nepedagogický personál, ktorí podporuje dôveru u rodičov, že sú naplnené všetky biologické, emocionálne, sociálne, edukačné a morálne potreby dieťaťa.

„Nasadnime spolu na vláčik Spojáčik a spoznajme krajiny detí Rozprávkovo, Rybníčkovo, Hviezdičky, Lesníčkovo a Flóru.“

Našu prácu prioritne zameriame na vytváranie rodinnej atmosféry, ktorú považujeme v dnešnej dobe turbulentných zmien za veľmi potrebnú pre kvalitnú výchovu a vzdelávanie budúcej generácie, ale i pre mladé rodiny.