• V školskom roku 2016/2017

• Olympiáda z biológie

Školského kola biologickej olympiády kat.D sa zúčastnilo 10 žiakov šiesteho ročníka. Umiestnili sa v poradí:

1. Hana Heribanová 6B (ÚR)

2. Nina Mrázová 6B (ÚR)

3. Natália Miksová 6B (ÚR)

4. Lukáš Denkócy 6B (ÚR)

5. Karin Fülöpová 6B (ÚR)

6. Oliver Varhaník 6B (ÚR)

7. Sára Lazícuisová 6A (ÚR)

8. Lukáš Bíro 6B (ÚR)

9. Kristína Mikluščáková 6B

10. Filip Martin Hrubala 6B

okresnom kole Nina Mrázová a Hana Heribanová obsadili 10., resp. 13.miesto. Obe boli úspešné riešiteľky. Pripravoval p.uč.Berger.

Súťaž mladých záchranárov civilnej ochrany

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky v gescii sekcie krízového riadenia vyhlásilo XXIV. ročník súťaží mladých záchranárov civilnej ochrany. Okresné kolo sa uskutočnilo 27.apríla 2017 v Kamennom mlyne. Pod vedením p.uč. Bergera sa ho zúčastnili 4 žiaci 8.ročníka - Viki Skácelová (8A), Braňo Valášek (8A), Tamara Polzmann (8B) a Jakub Slaninka (8B). V silnej konkurencii 20 tímov uspeli a odniesli si hodnotné ceny.

Súťaž sa skladá z nasledovných disciplín:

1. testy
          2. hasenie malých požiarov,
          3. civilná ochrana:
          1. použitie ochrannej masky,
          2. improvizované prostriedky individuálnej ochrany,
          3. evakuačná batožina,
          4. rozpoznávanie varovných signálov CO,
          1. streľba zo vzduchovky na sklopný terč,
          2. pohyb v prírode,
          3. zdravotnícka príprava:

Pripravoval p.uč.Berger.

Envirotázniky

Odbor environmentálnej výchovy a vzdelávania Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) v Banskej Bystrici vyhlásil v marci 2017 už XII. ročník celoslovenskej vedomostnej súťaže pre žiakov II. stupňa základných škôl.

Jej cieľom je zvýšiť záujem žiakov základných škôl o prírodovedné predmety a o problematiku životného prostredia ešte pred ich rozhodovaním sa o budúcom štúdiu na stredných školách.

Súčasne má olympiáda prispieť k zvyšovaniu environmentálneho povedomia, informovanosti o trvalo udržateľnom rozvoji a angažovanosti žiakov v otázkach životného prostredia doma, v škole a vo svojom regióne.

Zapojilo sa 104 základných škôl s 945 žiakmi. Našu školu reprezentovalo 9 žiakov 8.A triedy, z ktorých najlepšie umiestnenia získali:

Matej Demovič (7), Dominika Mišeková (17) a Viktória Skácelová (18).

Pripravoval p.uč.Berger.