• V školskom roku 2017/2018

• Súťaž mladých záchranárov civilnej ochrany

Dňa 18.apríla.2018 sa štyria žiaci 8.B triedy pod vedením p.uč.Bergera zúčastnilo okresného kola Súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany v Kamenáči. Otestovali si svoje znalosti v oblasti krízového riadenia, podávania prvej pomoci, orientácie v prírode, či hasenia požiarov a streľby zo vzduchovky. V konkurencii 21 tímov uspeli a odniesli si aj hodnotné ceny. Zloženie družstva: Vladimír Záruba, Alex Žambokréthy, Soňa Černá a Lenka Sedláková.

Envirotázniky

V mesiacoch apríl - máj sa uskutočnila celoslovenská online vedomostná súťaž Envirotázniky. Súťaž má prispieť k zvyšovaniu environmentálneho vedomia, informovanosti o trvalo udržateľnom rozvoji a angažovanosti žiakov v otázkach životného prostredia doma, v škole a vo svojom regióne. Tento rok žiaci hľadali odpovede na otázky z týchto oblastí: Karpatské bukové pralesy, Kultúrne lokality a pamiatky, Jaskyne na Slovenku a Nehmotné kultúrne dedičstvo SR. Pod vedením p.uč. Bergera sa zapojilo 9 žiakov 9.A triedy. Najlepšie umiestnenie spomedzi 510 súťažiacich získala Vanesa Malíšková, ktorá obsadila 9. miesto.