• ŠKD 2017/2018

• Rozlúčka so šk.rokom v ŠKD

Dňa 18.6. sme mali s deťmi 1.D a 3.B v rámci ŠKD zábavné posedenie na školskom dvore. Nechýbala ani pre deti oblúbená pizza, občerstvenie vodné balóniky a voda na schladenie sa počas teplého dňa. Deti sa poriadne vyšantili.

Deň rodiny

Dňa 24.5.2018 sa konala celoklubová akcia ku dňu rodiny. Deti maľovali rodinu kriedami na asfalt . Využili sme rôzne iné techniky.

Navštívili nás aj dievčatá zo seriálu Oteckovia

Takto využívame areál našej školy v ŠKD

Karneval v ŠKD

Dňa 7.2.2018 sa konal karneval pre deti ŠKD. Deti mali možnosť ukázať svoje kupované i podomácky vyrobené masky. V triede mali možnosť občerstviť sa, zatancovať i zasúťažiť si. Nechýbala ani spoločná promenáda v maskách na chodbe školy... Zažili sme kopec zábavy :)

Oslava polročného vysvedčenia v ŠKD

Deti si priniesli deky, pani vychovávateľka zakúpila malé občerstvenie a pripili sme si šampanským, samozrejme detským :) Deti mali možnosť vyskúšať si “stanovačku” v triede.

Vyrábame v ŠKD

V školskom klube detí sa nielen hráme a bláznime, ale aj niečo pekné vyrábame. Napokon vznikajú tieto krásne výrobky, ktoré nám skrášľujú triedu a spoločné priestory našej školy.

Vianočné tvorivé dielničky

Pri výrobe vianočných dekorácií, sme sa nechali inšpirovať detskou fantáziou a kreativitou. Zamestnali sme šikovné ručičky,  a tak vznikli tieto krásne vianočné dekorácie :) Radosti z vlastnoručne vytvoreného darčeka sa nič nevyrovná...

Deň zdravej výživy- ochutnávka nátierok

Dňa 15.11.2017 sme mali v škd ochutnávku rôznych nátierok. Deti pomáhali pri príprave a zároveň mali možnosť ochutnať z niekoľkých druhov tradičných zdravých nátierok a porovnať ich chute.  Na výber mali tuniakovú, sardinkovú, vajíčkovú, cesnakovú, zeleninovú, medovú,,, atd.

Jesenné šantenie v ŠKD

Deti si mali možnosť vyskúšať beh v strašidelnom lese, preliezanie cez pavučinu, beh na metle či si overiť svoju presnosť a tráfanie sa do halloweenskej tekvice.

Vyrezávanie tekvíc

Akcia “Vyrezávanie tekvíc” sa stala každoročnou súčasťou našej školy. Dňa 4.10.2017 sa v našej ZŠ konala krásna jesenná akcia, ktorá je každým rokom viac a viac zaujímavá ako pre deti, tak aj pre dospelých. Táto akcia má názov "Vyrezávanie tekvíc“. Tohto roku sme mali veľkú účasť a zároveň aj radosť z tvorivosti detí, rodičov a starých rodičov, kt. sa zúčastnili aj tento rok tejto peknej a inšpiratívnej akcie. Všetky tieto krásne tvorivé inšpirácie sme vystavili na šk. dvore a chodbe našej školy, aby nám ju skrášľovali.

Nielen Američania majú v tradíciách dlabanie tekvíc. Sú to aj Slováci a táto zaujímavá akcia sa stala každoročnou súčasťou aj našej školy.Je to starý zvyk.

Minulý rok sa podarilo netradične vyrezať mickey mousa a tento rok si deti okrem strašiakov vybrali aj nevestu, ježibabu či harryho pottera.

Keď sa zotmie, blikajúce tekvice majú naozaj svoje čaro :o)