• 2019/2020

• Úspech vo florbale

Naša škola sa zapojila ako jediná ZŠ z mesta Trnava do projektu nadácie TV JOJ - Florbal SK LIGA. Je to súťaž, v ktorej školy medzi sebou súperia v stále populárnejšom športe - florbale. V boji o postup medzi najlepšie školy v trnavskom kraji sme boli vylosovaní do skupiny proti ZŠ J.A. Komenského v Seredi, kam sme aj cestovali za náročným dvojzápasom v jednom dni. Prvý zápas bol nesmierne vyrovnaný. Súper dvakrát viedol, nám sa však podarilo dvakrát vyrovnať. Výsledok prvého duelu skončil nerozhodne 2:2. Následná odveta bola preto priamym súbojom o postup do krajského kola. Cítili sme šancu na postup. Jasne dohodnutá taktika v obrane s podporou v útoku začali od prvej minúty v odvete sláviť úspech. Rýchlo sme strelili prvý gól. Následne sme na neho nadviazali ďalšími dvomi presnými zásahmi. Druhý polčas sme súpera doslova rozobrali ďalšími tromi zásahmi a zápas skončil víťazstvom 6:0. Vybojovali sme si postup medzi elitu kraja, kde zabojujeme o postup medzi najlepších na celom Slovensku a trojdňový zájazd do Tatralandie v Liptovskom Mikuláši.

M. Navrátil

Volejbalový turnaj starších žiačok

Deň pred jesennými prázdninami sa žiačky našej školy zúčastnili na obvodnom kole vo volejbale. Súpermi boli žiačky ZŠ Spartakovská a ZŠ Zeleneč. V spoločnom meraní síl sme uspeli a skupinu sme vyhrali bez straty setu. Finálový turnaj je naplánovaný na 27.11.2019 v mestskej športovej hale, kde sa pobijeme o titul majstra okresu. Dievčatám držíme palce, aby uspeli v náročnej konkurencii čo najlepšie.

R.K

Okresné kolo streleckej ligy

Dňa 25. októbra sa na ZŠ v Trakoviciach uskutočnilo okresné kolo streleckej ligy na ktorom našu školu reprezentovali Michal Urban, Michael Košina a Šimon Sersen. Pri svojom debute v pozícii nováčikov sa im podaril husársky kúsok, keď obsadili tretie miesto v súťaži družstiev. Tento kolektívny úspech ešte vyšperkoval individuálnym výkonom Michal Urban, ktorý v kategórii starších žiakov obsadil výborné druhé miesto.

V. Palkovič

Volejbalový turnaj starších žiakov

Naša škola zorganizovala 24.októbra obvodné kolo vo volejbale starších žiakov. Hostili sme žiakov z Jaslovských Bohuníc aj zo ZŠ Atómova v Trnave. Do zápasu s Jaslovskými Bohunicami sme vstúpili s priveľkým rešpektom a priveľkou roztržitosťou. V druhom sete sme už zlepšili hru no rozbehnutého súpera sme v koncovke nedokazali poraziť. Jaslovské Bohunice zaslúžene vyhrali v pomere 2:0. Motivovaní víťazstvom žiaci z Jaslovských Bohunic vyhrali aj nad žiakmi zo ZŠ Atómová (2:0). Pri meraní síl so žiakmi ZŠ Atómová už z nás opadla nervozita, lepšie sme podávali a robili menej chýb. Nedovolili sme súperom výraznejšie ovplyvniť zápas a kontrolovali sme priebeh zápasu až do víťazného konca (2:0). V konečnom poradí sme obsadili 2.miesto čo nám zaručilo účasť v bojoch na majstrovstvách okresu koncom novembra. Našu školu reprezentovali : Bena, Brestovanský, Červeňanský, Mečir, Opálek, Rajsky, Sersen.

R.K.

Výchovný koncert Trinásta komnata

Dňa 24. októbra sa žiaci druhého stupňa zúčastnili výchovného koncertu s názvom Trinásta komnata, jedného zo série úspešných protidrogových multimediálnych výchovných koncertov. Hudobná skupina AYA výbornými skladbami a jej člen Mgr. Boris Lettrich naozaj pôsobivými sprievodnými komentármi žiakom priblížili nástrahy a nebezpečenstvá spojené s užívaním drog. Žiadne memorovanie, žiadne príkazy či zákazy, ale milé slovo a pozitívne príklady z „12 šťastných dverí“(šport, umenie, príroda, humor, atď.), ktoré mladým majú nahradiť zakázanú 13. komnatu, kde na nich nečaká nič dobré (cigarety, alkohol, tvrdé drogy). O tom, že toto podujatie malo medzi žiakmi naozaj veľký úspech svedčila úžasná komunikácia medzi nimi a hudobníkmi počas koncertu, spontánne a dlhotrvajúce potlesky, ako aj pokoncertové pozitívne komentáre či opakované pospevovanie si pesničiek z koncertu, čo dokazuje, že účasť na tomto koncerte bol naozaj dobre strávený čas.

V. Palkovič

Piataci v knižnici

24. septembra a 21. októbra naši piataci navštívili Krajskú knižnicu Juraja Fándlyho v Trnave. Pán Dušan Valent si pre nich pripravil prednášku s názvom Zvieracie kuriozity, v ktorej im zaujímavým a pútavým spôsobom porozprával o rybách, ktoré dýchajú a chodia, o kozách na stromoch, kozorožcoch, ktoré dokážu chodiť po stenách, nesmrteľných medúzach, zvieracích transformátoroch a pomalkách. Na záver ho piataci zasypali svojimi zvedavými otázkami.

P. Palkovičová

Celý svet ako na dlani

Naša škola sa v roku 2018 zapojila do Participatívneho rozpočtu pre Trnavu s projektom „Celý svet ako na dlani“. Spomedzi množstva návrhov projektov sa práve náš dostal medzi tie, ktoré mali byť aj realizované. Tento úspech sme dosiahli aj vďaka verejnému hlasovaniu, preto patrí veľká vďaka všetkým, ktorí za projekt školy hlasovali.

Projekt pozostáva z obrovskej mapy sveta s rozmermi 7x4 m na školskom dvore (pri budove informatiky) s farebne odlíšenými svetadielmi. Súčasťou sú aj slnečné hodiny a otočný model Zeme s priemerom 1m. Všetky komponenty projektu môžu byť využité ako názorné pomôcky najmä počas vyučovania geografie.

Mapa, model Zeme a slnečné hodiny budú odhalené verejnosti 30.9.2019.

M. Navrátil

Otvorenie nového školského roka

Ani sme sa nenazdali, prázdniny utiekli ako voda a ďalší školský rok nám zaklopal na dvere! Skôr, než si naši žiaci sadnú do lavíc a začnú pilne študovať, dňa 2. 9. 2019 sme spolu slávnostne otvorili nový školský rok 2019/2020. O krátky program sa postarali žiačky 7., 8. a 9. ročníka, ktoré predniesli báseň a zaspievali dve piesne, žiaci 1. stupňa nám predviedli spoločný tanec a po slávnostnom príhovore pani riaditeľky sme medzi nami privítali našich najmladších - prváčikov, ktorí symbolicky prešli "bránou" našej školy.

Všetkým žiakom aj učiteľom prajeme úspešný školský rok 2019/2020!

Eva R.