• V školskom roku 2018/2019

• Súťaž mladých záchranárov civilnej ochrany

Dňa 25.apríla.2019 sa žiaci 9.B triedy pod vedením p.uč.Bergera zúčastnili okresného kola Súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany v Kamenáči. Otestovali si svoje znalosti v oblasti krízového riadenia, podávania prvej pomoci, orientácie v prírode, či hasenia požiarov a streľby zo vzduchovky. V konkurencii 22 tímov uspeli a odniesli si aj hodnotné ceny.

Zloženie družstva: Vladimír Záruba, Richard Hornák, Soňa Černá a Lenka Sedláková. PB

Biologická olympiáda

Úspešnými riešiteľmi školského kola v kategórii D sú žiaci zo 6.A:
                Paulína Horváthová, Karolína Mária Kováčová, Martin Križák, Lucia Rošetzká,
                Júlia Solčányová, Patrik Stano a Sabrina Vorlovská. Všetci boli úspešní riešitelia.

Do okresného kola postúpili Paulína Horváthová a Karolína Kováčová. Umiestnili sa na 12, resp.13.mieste a boli úspešné riešiteľky.

PB

ENVIROTÁZNIKY

Odbor environmentálnej výchovy a vzdelávania Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) v Banskej Bystrici vyhlási vo februári 2019 už XIV. ročník celoslovenskej vedomostnej súťaže pre žiakov II. stupňa základných škôl. Jej cieľom je zvýšiť záujem žiakov základných škôl o prírodovedné predmety,  problematiku ovzdušia. Súčasne má olympiáda prispieť k zvyšovaniu environmentálneho povedomia, informovanosti o trvalo udržateľnom rozvoji a angažovanosti žiakov v otázkach životného prostredia doma, v škole a vo svojom regióne (zdroj: envirotazniky.sk).

Našu školu v súťaži reprezentovalo spolu 11 žiakov siedmeho a deviateho ročníka. Najlepšie sa spomedzi 777 súťažiacich umiestnili Simon Polakovič (9A, 11.miesto), Šimon Sersen (7.B, 90.miesto) a Oliver Krajčovič (9.A, 92.miesto).

PB