• Poplatok v ŠKD

• Vážení rodičia,

radi by sme Vás informovali, že na základe všeobecne záväzného nariadenia č. 601 schváleného 14. 2. 2023 Mestským zastupiteľstvom v Trnave sa určuje výška poplatku v ŠKD na 20€ za jedno dieťa.

Nariadenie nadobúda účinnosť 1. 3. 2023

Prosíme rodičov, ktorí zaplatili už v predstihu poplatok v pôvodnej výške za mesiac marec, aby doplatok uhradili v nasledujúcom mesiaci.

• Zdravo na Sedmičke

• Milí sedmičkovskí sledovatelia nášho youtubového kanála, máme pre Vás nový projekt našej školy "Zdravo na Sedmičke".

Pod krídla si ho vzali žiaci 6. B. Pilotný výstup je práve z ich dielne.

Pripravili si pre Vás milú, malú kampaň "Zdravá desiata". Žiaci mapovali desiate svojich rovesníkov a natočili pútavé video aj s tipmi na zdravú desiatu. Dúfame, že sa Vám video bude páčiť a prípadné drobné nedostatky našim šiestakom radi odpustíte. Chystáme s viacerými triedami rôzne aktivity súvisiace so zdravím ako takým. Radi by sme sa dotkli tém, ako mentálne zdravie, pohyb, zdravá strava, voľný čas a pod.

Veľká vďaka patrí Dávidovi T. Durdjakovi za recept, ktorý pripravil a nakrútil doma. Zároveň kompletizoval a editoval celé video. Dálii Šaškovičovej ďakujeme za podnety, námety a zároveň za recepty, ktoré nakrúcala doma.

Veríme, že si naše videá obľúbite a spoločne sa pozrieme na viaceré aspekty zdravia, ktoré sú aj základom školských úspechov.

• Lyžiarsky výcvik

• Pozrite si s nami zopár vybraných záberov z lyžiarskeho výcviku, ktorý sa uskutočnil v termíne od 13. 2. - 17. 2. 2023 pod južnými svahmi Chopku v penzióne Tále.

Okrem nadobudnutých lyžiarskych zručností si žiaci siedmeho ročníka užili aj nízkotatranskú prírodu a "kopec" zábavy.

Link na kompletnú a bohatú galériu z celého týždňa výcviku zašleme rodičom a žiakom cez Edupage.

• 2% pre Sedmičku

• Milí rodičia, priatelia a podporovatelia školy,

dovoľte nám informovať Vás o možnosti venovať našej škole a škôlke 2 % z dane, ktorú odvádzate štátu pre združenie našej MŠ – Trnavskí macíkovia, keďže ZRPŠ na tento rok ešte nie je registrované.

Prostriedky poskytnuté tomuto združeniu budú rovnomerne prerozdelené pre MŠ aj ZŠ.

Finančné prostriedky budú použité na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu a skvalitnenie vybavenia našej materskej školy. Finančné prostriedky pomáhajú škole pri zabezpečení didaktických pomôcok, na športové vybavenie, pomôcok na výtvarné, pracovné aktivity a na skrášlenie a rozvoj prostredia, v ktorom deti žijú.

Za podporu našej školy a našich detí Vám vopred ďakujeme.

Tlac__ivo_2__2022_-_Trnavski___maci__kovia.pdf

• Hollého pamätník, I. stupeň

• Dňa 14. 2. 2023 sa na 1. stupni uskutočnilo školské kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hollého pamätník. Súťažiaci postupujúci z triednych kôl nám predviedli skvelé recitačné výkony. Víťazi umiestnení na prvých miestach nás budú reprezentovať v obvodnom kole súťaže. Všetkým srdečne gratulujeme.
            POÉZIA:
            1. miesto : Dominika Remenárová, 2. C
            2. miesto: Zora Pekárková, 4. C
            3. miesto: Agáta Žitňanská, 2. C

PRÓZA:
            1 . miesto : Lucas Šedivý, 4. C
            2. miesto: Samuel Šefčík, 2. D
            3. miesto: Tamara Jakubechová, 4. C

CENA POROTY:
            Nina Novosadová, 3. C
            Samuel Kolenčík, 2. C

• Deň v maskách

• Dnešný deň v maskách prebehol nad očakávania dobre. Pozrite sa, akých máme kreatívnych nielen žiakov, ale aj mnohých vyučujúcich.

• Školské kolo Hollého pamätník

• 9. februára 2023 sa na druhom stupni uskutočnila súťaž v prednese poézie a prózy Hollého pamätník. Žiaci druhého stupňa, ktorí postúpili z triedneho kola, v silnej konkurencii predviedli svoje dobré recitačné schopnosti, a preto mala porota veľmi ťažkú úlohu vybrať víťazov v jednotlivých kategóriách, ktorí postúpia do obvodného kola.

Všetkým blahoželáme a ďakujeme za krásny umelecký zážitok!

• OZNAM PRE STRAVNÍKOV

• Vážení rodičia,

Na základe nariadenia Ministerstva školstva sa od 1.3.2023 navyšuje poplatok za stravu.
            Cena obedu pre 1. stupeň sa mení z pôvodných 1,21 € na 1,70 € + réžia 0,40€
            Cena obedu pre 2. stupeň sa mení z pôvodných 1,30 € na 1,90 € + réžia 0,40€
            Doterajšia určená výška réžie je 0,30€/obed platná do 28.2.2023.
            OD 1.3.2023 sa mení výška réžie na 0,40€/obed.

Prosíme rodičov o kontrolu platieb na stránke Edupage a prípadne rozdiely prosíme uhradiť.

Ďakujem
            Mešťaníková Viera
            Vedúca ŠJ

• Šaliansky Maťko

• Patrik Lošonský z 3.D a Hana Stachová z 6.B úspešne reprezentovali našu školu v okresnej súťaži v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského. V silnej konkurencii si viedli výborne. Hanka skončila na 2. mieste a Patrik na 3. mieste. Hanka zároveň postupuje do krajského kola.

Obom blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach!

• Hádaj, kto som!

• Kto z nás sa aspoň nachvíľu netúžil stať rozprávkovou bytosťou, známym hercom, či obľúbeným spevákom? Dňa 10. 2. 2023 v našej škole zrealizujeme deň, kedy sa môžete stať čímkoľvek a kýmkoľvek chcete a stráviť tak v tejto zábavnej roli celý vyučovací deň. Už teraz vieme, že sa v ten deň nielen niečo naučíme, ale sa aj zabavíme hádaním. Pozor na nás učiteľov! Hrozí, že by ste nás nemuseli spoznať.