• V školskom roku 2017/2018

• Ocenenie za mimoriadne výsledky

Dňa 30. 5. 2018 sa na radnici v Trnave uskutočnilo slávnostné udeľovanie ocenení žiakom a študentom trnavských škôl. Ocenenie za mimoriadne výsledky odovzdal pán primátor, Peter Bročka, po krátkom kultúrnom programe.

Za našu školu si toto ocenenie prevzala žiačka 8.C, Barbora Rožnayová, ktorá pravidelne reprezentuje našu školu v recitačnej súťaži Hollého pamätník. Tento školský rok Barbora vo svojej kategórii zvíťazila v školskom, obvodnom, okresnom aj krajskom kole, čím postúpila do celoslovenského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín.

Barborke gratulujeme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a želáme veľa ďalších úspechov.

MV

Hollého pamätník - krajské kolo

26. apríla 2018 sa naša žiačka Barbora Rožnayová z 8.C zúčastnila krajského kola súťaže v prednese poézie a prózy Hollého pamätník. So svojím prednesom balady Zuzanka Hraškovie od P. O. Hviezdoslava zaujala všetkých natoľko, že sa stala absolútnou víťazkou vo svojej kategórii a z prvého miesta postupuje do celoslovenského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín. Barborke srdečne blahoželáme k tomuto obrovskému úspechu a ďakujeme za tú najlepšiu možnú reprezentáciu našej školy!

Eva R.

Hollého pamätník - okresné kolo

Žiačky Natália Miksová (7.B) a Barbora Rožnayová (8.C) sa dňa 11. 4. 2018 zúčastnili okresného kola súťaže v prednese poézie a prózy Hollého pamätník. S potešením môžeme konštatovať, že dievčatá viac než vzorne reprezentovali našu školu, nakoľko si obe vybojovali "pódiové" umiestnenie. Žiačka Natália Miksová v 3. a mimoriadne silnej kategórii so svojou prózou skončila na 3. mieste a Barbora Rožnayová so svojou poéziou obsadila víťaznú priečku, čo jej zároveň zabezpečilo aj postup do krajského kola.

Obom dievčatám ďakujeme, blahoželáme k výborným výsledkom a Barborke držíme palce v ďalšom kole.

Eva R.

Hollého pamätník - obvodné kolo

Dňa 15. marca 2018 sa víťazi školského kola súťaže Hollého pamätník zúčastnili obvodného kola. Dievčatám Lei Gašparíkovej (6.B), Paulíne Hajičkovej (6.B), Natálii Miksovej (7.B) a Barbore Rožnayovej (8.C) ďakujeme za vzornú a úspešnú reprezentáciu našej školy. Zároveň srdečne blahoželáme Natálii Miksovej, ktorá si v tomto obvodnom kole vybojovala 3. miesto a Barbore Rožnayovej, ktorá skončila na prvej priečke vo svojej kategórii. Obe dievčatá postúpili do okresného kola, v ktorom im, samozrejme, budeme držať palce.

Eva R.

Hollého pamätník

27. februára 2018 sa na 2. stupni uskutočnilo školské kolo známej súťaže v prednese poézie a prózy Hollého pamätník. Súťaže sa zúčastnilo 19 žiakov druhého stupňa, ktorí nám ukázali svoje recitačné umenie. Porota mala naozaj ťažkú úlohu vybrať víťazov, pretože všetci súťažiaci zo seba vydali to najlepšie.

Na prvých troch miestach sa v jednotlivých kategóriách umiestnili:

2. kategória (5. - 6. ročník) - poézia                                                                        2. kategória - próza

1. miesto - Lea Gašparíková (6.B)                                                                            1. miesto - Paulína Hajičková (6.B)

2. miesto - Nataly Michalíková (6.A)                                                                         2. miesto - Natália Hanuláková (6.C)

3. miesto - neudelené                                                                                              3. miesto - Katarína Ďurišová (5.A) a Ema Kolarovičová (5.C)

1. miesto  - Barbora Rožnayová (8.C)                                                                     1. miesto - Natália Miksová (7.B)

2. miesto - Diana Kamenárová (8.B)                                                                       2. miesto - Sára Lazíciusová (7.A)

3. miesto - Nina Mrázová (7.B)

Umiestneným blahoželáme, víťazom prajeme veľa šťastia pri reprezentácii v obvodnom kole a všetkým zúčastneným ďakujeme za snahu, usilovnosť a odvahu. Snáď sa o rok uvidíme zase s mnohými vynikajúcimi prednesmi zaujímavých príbehov.

Eva R.

Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka

Dňa 3. 11. 2017 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka, ktorého sa zúčastnili žiaci 9. ročníka.

Výsledky:

1. miesto - Daniela Dundeková /9. C/

2. miesto - Nina Kristína Micháliková /9. B/

3. miesto - Tibor Šimlaštík /9. C/ a Natália Barcajová /9. B/

Do okresného kola postupuje Daniela Dundeková. Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť.

Dňa 25. 1. 2018 sa žiak Jakub Nádašský z triedy 5. D zúčastnil súťaže Šaliansky Maťko v prednese slovenskej povesti-

Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka

Dňa 29. 11. 2017 sa žiačka Daniela Dundeková zúčastnila okresného kola Olympiády zo slovenského jazyka, ktoré sa uskutočnilo

v Kalokagatii CVČ v Trnave. Z 24 zúčastnených žiakov sa umiestnila na peknom 4. mieste. Blahoželáme!

Literárne súťaže

V novembri sme sa zapojili do literárnej súťaže Keď si vymýšľam, ktorú organizovala Kalokagatia CVČ. V kategórii 1./a sa žiačka 5. B triedy Karolína Mária Kováčová umiestnila na 1. mieste. Blahoželáme!

V januári sme sa zapojili do literárnej súťaže Strašidelný príbeh, ktorú organizovala Kalokagatia CVČV II. kategórii získal žiak 7. A triedy Matúš Bena 2. miesto. Blahoželáme

Dňa 28.3. 2018 sa Tamara Polzman z triedy 9.B a Michal Urban z triedy 6.B zúčastnili súťaže Literárne Drahovce. Michal Urban obsadil 3. miesto v 1. kategórii. Blahoželáme.

V apríli sme sa zapojili do literárnej súťaže v autorskej poézii a krátkej próze Prvosienky, ktorú organizovala Kalokagatia CVČ. Žiačka 5.C triedy, Ema Kolarovičová, získala 3. miesto v II. kategórii v poézii. Emke gratulujeme.