• V školskom roku 2018/2019

Krajské kolo - Hollého pamätník

3.5.2019 sa v ZUŠ Mikuláša Schneidera-Trnavského uskutočniko krajské kolo v umeleckom prednese prózy a poézie -Hollého pamätník. Našu školu reprezentovala Barbora Rožnayová z 9.C, ktorá v III. kategórii (poézia) obsadila 1. miesto.

Víťazke srdečne blahoželáme!

Štúrove a Hollého rétorické Drahovce - krajské kolo

17. apríla 2019 sa v ZŠ s MŠ Drahovce konalo krajské kolo súťaže Štúrove a Hollého rétorické Drahovce.

Našu školu reprezentovali Christian Pisanó (9.C), ktorý v II. kategórii obsadil 2. miesto a Zina Gabriela Chynoranská (5.C), ktorá súťažila v I. kategórii.

P.Palkovičová

Hollého pamätník

Dňa 5. marca 2019 sa konalo obvodné kolo Hollého pamätníka kde sa Zina Gabriela Chynoranská (5.C) umiestnila na treťom mieste a postúpila do okresného kola. Gratulujeme!

P.Palkovičová

Keď si vymýšľam

Aj tento rok sme sa zapojili do literárnej súťaže Keď si vymýšľam, ktorú organizovala Kalokagatia CVČ. V kategórii 1./b sa žiačka 6. A triedy Karolína Mária Kováčová umiestnila na 3. mieste. Gratulejeme!

Olympiáda zo slovenského jazyka

28.11.2018 sa víťaz školského kola Oliver Krajčovič z 9.A sa zúčastnil okresného kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry v kategórii C, kde obsadil 9.miesto.

TvorBA

V dňoch 11. - 14. 10. 2018 sa v Bratislave konal festival neprofesionálnej tvorby pod názvom TvorBA. Na festival boli pozvaní najlepší jednotlivci a kolektívy z celoštátnych recitačnýck súťaží. Na festivale vystúpila aj naša žiačka Barbora Rožnayová z 9.C a predniesla baladu Zuzanka Hraškovie od Pavla O. Hviezdoslava, s ktorou sa vlani umiestnila v celonárodnom kole.