• V školskom roku 2016/2017

• Dance free style- okresná súťaž v modernom tanci:

A jednotlivci - II. kategória
          3. miesto – Laura Krupová (6.B)

Školské majstrovstvá okresu v atletike ZŠ

družstvo žiačok - 3.miesto

družstvo žiakov - 4.miesto

úspechy jednotlivcov:

Tama Pölzmann - 1.miesto - vrh guľou
          Ľudmila Solčányová - 3.miesto - skok do výšky
          Daniel Rajský - 3.iesto - skok do výšky
          Miroslav Šimlaštík - 2.miesto - beh na 1 000 m
          Ján Veselský - 3.miesto - beh na 1 000 m
          Tereza Köpplová - 3.miesto - vrh guľou a 3.miesto - hod kriketkou

Úspech v stolnom tenise

Žiaci našej základnej školy:

JAKUB DURAN (7.A), KÁČER SAMUEL (7.A) A VESELSKÝ JÁN (9.C)

sa dňa 6. decembra 2016, pod vedením p. uč. Mareka, zúčastnili školských majstrovstiev okresu v STOLNOM TENISE a obsadili 3. miesto. V rámci mesta Trnava obsadili 2. miesto.

Srdečne gratulujeme smiley

Zasvietila nám tentoraz plavecká hviezdička

Karina Qayumová

z 5.A  triedy

Karinka pláva už od 6. mesiacov. Keď mala 4 roky rodičia ju prihlásili do klubu Trnavské nádeje, kde pravidelne trénovala. Súťažne preteká už 2 roky. Trénuje ju pán Ladislav Hlavatý, ktorý vychoval už veľké množstvo vynikajúcich plavcov. Spomeniem Marcela Géryho, venoval sa i Martine Moravcovej a mnoho iných.

Naša vychádzajúca plavecká hviezdička je desaťnásobná Majsterka Slovenska, je držiteľkou rekordu Slovenska na 50 m prsia v čase 40,36 s vo svojej vekovej kategórii C 9-10 ročných detí.

Najobľúbenejšia  Karinkina plavecká disciplína je 50 m prsia.

Karinka koncom októbra 2016 sa zúčastnila plaveckých pretekov v Prešove, kde zožala množstvo úspechov 10 ročných detí:

1. miesto 50m prsia   čas: 40,58s

2. miesto 4x50m polohové preteky  čas:2:29,10min

2. miesto 4x50m voľný spôsob  čas: 2:10,48s

3. miesto 50m voľný spôsob   čas: 32,20s

3. miesto 100m polohové preteky   čas: 1:21,35min

3. miesto 100m prsia  čas: 1:31,61min

3. miesto 50m motýlik   čas:36,64s

Karinke srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie úspechy.

spracovala: Zuzana Lieskovská

Fotky z plaveckých pretekov:

MO vo volejbale žiakov a žiačok

Dňa 22.11.2016 sa žiaci našej školy zúčastnili MO vo volejbale žiakov, kde obsadili 6. miesto.

na fotografii  zľava sú: kapitán Matej Demovič, Jakub Slaninka, Jaroslav Pišta, Šimon Vretenička, Dávid Lulkovič, Marek Kleimann, Ján Veselský.

Dievčatá zo ZŠ s MŠ NSUT v Trnave obsadili dňa 22.11.2016 na MO vo volejbale žiačok 3. miesto. O tento úspech sa pričinili tieto žiačky:

Zľava hore: Vanessa Hesková, Kristína Kurejová, Alexandra Beňová, Barbora Beňová, Samanta Dusíková, Tereza Branická, Nikola Kostolanská.

Dolný rad zľava: JessicaScherrens, Lucia Páleníková a Kristína Haršányová.

Kapitánka Lucia Páleníková zo ZŠ s MŠ NSUT v Trnave preberá pohár a diplom za 3. miesto v MO vo volejbale dievčat od Lenky Bartkovej z Kalokagatie CVČ v Trnave.

V škole nám zažiarila atletická hviezdička

Na majstrovstvách Slovenska v ľahkej atletike, ktoré sa konali 18. septembra 2016 v Bratislave, žiak našej školy

Miroslav  Šimlaštík

z 9.C triedy

obsadil 1. miesto v behu na 1 500m cez prekážky časom 4:49,12 min., a tým sa stal majstrom Slovenska v tejto disciplíne na rok 2016.

Mirko sa upísal atletike pred necelým rokom. Po porade s mamou, ktorá ho nasmerovala na ľahkoatletický štadión v Trnave, po zimných prázdninách v minulom školskom roku, to znamená, že začiatkom tohto roku, začal navštevovať atletické tréningy. Trénerkou sa mu stala bývalá úspešná atlétka Slovenska pani Ľudmila Hlaváčková. Pod jej taktovkou Miroslav trénuje 4x do týždňa. Špecializoval sa na stredné a dlhé trate. Jeho poctivý prístup k tréningom, samozrejme i talent a láska k behu mu priniesla zaslúžené ovocie v podobe titulu majstra Slovenska v behu na 1 500m cez prekážky na rok 2016 v kategórii starších žiakov.

K tomuto úspechu mu aj my srdečne blahoželáme, prajeme mnoho zdravia a úspechov v ďalších pretekoch!

Spracovala: Zuzana Lieskovská

Foto: Fotky sú z pretekov. Na jednej je aj trénerka pani Ľudmila Hlaváčková.