• Naša škola je plnoorganizovaná, navštevuje ju približne 700 žiakov.

Škola sa nachádza v tichej okrajovej časti mesta, medzi rodinnými domami. Areál školy je veľký, s viacerými trávnatými plochami, s množstvom drevín a športoviskami.

Škola sa skladá z dvoch základných pavilónov, v ktorých je spolu 27 učební. V areáli sa nachádza aj telocvičňa, 3 učebne informatiky a budova školskej stravovne s kuchyňou. Máme ešte prístavbu, v ktorej sú umiestnené špeciálne učebne, sklad učebníc a školská knižnica.

Na škole pracuje podľa potreby približne 50 členný pedagogický zbor. Na všetky vyučovacie predmety máme kvalifikovaných učiteľov. S vedením školy spolupracuje výchovný poradca, koordinátor protidrogovej prevencie, školský psychológ. Všetci  úzko spolupracujú s rodičmi žiakov,  s Centrom pedagogicko – psychologického poradenstva a prevencie v Trnave, s Úradom práce,  sociálnych vecí a rodiny v Trnave.

Výchovno-vzdelávacia činnosť smeruje k príprave žiakov na život, ktorý od nich vyžaduje, aby boli schopní kriticky a tvorivo myslieť, rýchlo a účinne riešiť problémy. Naša škola umožní všetkým žiakom získať dostatočné všeobecné vedomosti a zručnosti vo všetkých prírodovedných a všeobecnovzdelávacích predmetoch, zabezpečujeme kvalitnú prípravu žiakov v cudzích jazykoch so zreteľom na možnosti školy, so zameraním na komunikatívnosť a s ohľadom na schopnosti jednotlivých žiakov. Veľký dôraz kladieme na zavádzanie a využívanie IKT vo vyučovacom procese.