• 2013/2014

• Výtvarný krúžok

Na našej škole každý rok úspešne pracuje výtvarný krúžok v oddeleniach rôznych vekových kategórii pod vedením pána učiteľa Mgr. Straku. Cieľom krúžku je rozvíjať talent detí v tejto oblasti. Žiaci sa počas školského roku naučia mnohé výtvarné techniky a postupy. Práca záujmového útvaru je veľmi pestrá: kresba, maľba, aranžovanie, strihanie, lepenie, kašírovanie, kombinované techniky,... Deti sa zúčastňujú aj exkurzií na výstavy s výtvarnou tematikou, besied s výtvarníkmi. Práce žiakov sa pravidelne umiestňujú na rôznych výtvarných súťažiach.

22.4.2014 Deň Zeme

Naša Zem je zdrojom všetkých vecí, ktoré ľudia k životu potrebujú. ZEM nám dáva vodu, kyslík, suroviny, relax, obživu a je domovom všetkých ľudí, živočíchov a rastlín. Každý z nás by sa k nej mal správať tak, aby bola domovom aj ďalším generáciám. Toto poznanie vštepujeme už našim prvákom na hodinách prírodovedy.

Pri príležitosti Dňa Zeme sa triedne učiteľky dohodli so žiakmi, že na vyučovanie prídu oblečení vo farbách Zeme. V každej triede, na prvom stupni ZŠ, si učiteľky nachystali pre svojich žiakov aktivity zamerané k tomuto sviatku. Žiaci si robili projekty o vode, rastlinách a živočíchoch žijúcich na našej planéte. Besedovali o význame separovania odpadu, o alternatívnych zdrojoch energie, o význame čistého životného prostredia. A aby sme o pomoci prírode len nerozprávali, aktívne sme sa do pomoci zapojili - upratovaním areálu ZŠ. Za 1 hodinu práce v areáli sme vyzbierali 4 igelitové tašky odpadkov.

Mgr. Krajčovičová

Dopravné ihrisko

Deti sú najzraniteľnejším článkom dopravy. Z tohto dôvodu, každoročne uskutočňujeme na prvom stupni ZŠ výcvik žiakov na Dopravnom ihrisku v Galante. Ihrisko sa nachádza v príjemnom prostredí s množstvom zelene a je dobre vybavené detskými dopravnými prostriedkami pre deti od 5 do 10 rokov. Výcvik pozostáva z jednej praktickej hodiny, ktorá sa uskutočňuje v areáli autoškoly. Žiaci si vždy najskôr vyskúšajú úlohu chodcov. Potom si prevezmú bicykle, kolobežky a zaradia sa do ,,premávky“. Časť výcviku absolvujú so svetelnou signalizáciou, časť výcviku bez signalizácie. Druhú – teoretickú časť výcviku si urobia v učebni autoškoly. Pozrú si video, absolvujú test o dopravných značkách a s dobrými pocitmi opúšťajú dopravné ihrisko. Po roku si návštevu v príjemnom prostredí a s odborne vedeným výcvikom zopakujú.

Škola v prírode

V termíne od 15. 4. do 20. 4. 2013 sa zúčastnilo 69 žiakov  3.B, 3.C, 4.B, 4.D  školy v prírode v RZ Tesáre.

Každý deň dopoludnia  sa učili s p. uč. Mgr. Horváthovou, Mgr. Lenorákovou a PaedDr.Báčikovou, PhD.. Popoludní p. učiteľkám pomáhali i vychovávateľky Mgr. Malovcová, p. Eeckhout, Mgr. Slobodová. V Euroškole sa deti naučili v popoludňajších programoch veľa o štátoch EU. Každý deň zažívali veľa zábavy pri rôznych programoch - napr. Euromestské dielničky,  Bingo, Euromesto má talent, Eurománia... Zároveň mohli veľa športovať pri súťažiach napr. Eurocross, Beh Európou, Guličková vojna, ... Pri turistike objavovali  zvláštne prírodné úkazy. Pani kuchárky výborne varili. Skvelí animátori na čele so starostom Huhňom im pripravili výborné programy. Pri rozlúčkovej diskotéke sa veľa detí lúčilo so slzami. Priniesli si domov veľa zážitkov. Štvrtáci boli smutní, že už budúci rok nepôjdu do školy v prírode. Tretiaci však vraveli: "O rok sem chceme ísť znova."

Mgr. Horváthová

Dravce

Dňa 9.5.2013 sa v rámci ekologickej výchovy žiaci celého prvého stupňa zúčastnili prezentácie dravého vtáctva spoločnosti Zayferus z Lednice, ktoré sa konalo v areáli ZŠ V jame. Akcia deti veľmi zaujala, videli sme asi 25 kusov dravých vtákov, spôsob výcviku na lov a dozvedeli sme sa rôzne zaujímavosti o týchto operencoch. Deti boli za správne odpovede odmeňované roznymi drobnými cenami. Ďakujeme chovateľom za perfektné vystúpenie!