Výchovný poradca Kam na strednú Informácie pre žiakov 5. ročníka Informácie pre žiakov 8. ročníka Informácie pre žiakov 9. ročníka

Výchovný poradca

Výchovná poradkyňa na našej škole je: Mgr. Alica Baranová

Konzultačné hodiny pre žiakov a rodičov:

Piatok: 9:00 hod. - 11:00 hod.

Hlavné úlohy výchovného poradcu:

1. Plniť úlohy školského poradenstva v otázkach výchovy, vzdelávania a profesijnej orientácie detí, ako aj v oblasti prevencie problémového a delikventného vývoja detí.
  2. Poskytovať konzultácie žiakom a rodičom pri riešení výchovných a vzdelávacích problémov, informovať ich o otázkach štúdia na SŠ a pri voľbe povolania.
  3. Oboznámiť žiakov 5. - 9. ročníka o možnostiach ďalšieho štúdia a pomôcť im pri orientácii k správnej voľbe povolania.
  4. Spolupracovať s riaditeľkou školy, triednymi učiteľmi, rodičmi a žiakmi školy pri riešení vzniknutých výchovno - vyučovacích problémov.
  5. Podľa požiadaviek zákonných zástupcov sprostredkovať psychologické vyšetrenie žiakov 8. a 9. ročníkov k voľbe povolania.
  6. Zabezpečiť zber informácií o záujme žiakov pre ŠVS a odoslanie prihlášok na stredné školy v určených termínoch.
  7. Venovať osobitnú pozornosť žiakom zo sociálne znevýhodneného prostredia, integrovaným žiakom a žiakom so zvýšeným individuálnym prístupom, žiakom so ZPS, nadaným a talentovaným žiakom.
  8. Sprostredkovávať prepojenie školy s poradenskými zariadeniami a inými odbornými zariadeniami zaoberajúcimi sa starostlivosťou o deti.