• Rozprávkové vretienko

• V utorok 14.5.2024 sa v CVČ Kalokagatia v Trnave konalo regionálne kolo súťaže v prednese slovenskej rozprávky - Rozpávkové vretienko. Našu školu reprezentoval piatak Andrej Obložinský, ktorý sa umiestnil na krásnom 3. mieste. Blahoželáme!

• Výsledky Testovania 9 - 2024

• Dňa 20.03.2024 sa uskutočnilo celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka z matematiky a slovenského jazyka a literatúry - Testovanie 9 - 2024

Výsledky našich deviatakov boli opäť vysoko nad slovenským priemerom.

Matematika:

priemerná úspešnosť v SR ‒ národný priemer: 58,2 %           Priemerná úspešnosť školy: 73,1 %

Rozdiel priemernej úspešnosti školy oproti národnému priemeru: 14,9 %

Slovenský jazyk a literatúra:

priemerná úspešnosť v SR ‒ národný priemer: 61,3 %           Priemerná úspešnosť školy: 74,2 %

Rozdiel priemernej úspešnosti školy oproti národnému priemeru: 12,9 %

• Deň v pyžame

• V utorok 7. mája si žiaci z druhého stupňa splnili svoj sen! Strávili celý deň v pyžame! Ale nemyslite si, nespali, všetci sme sa učili, akurát v pohodlných pyžamách, papučkách a niektorí aj s vankúšmi či obľúbenými plyšákmi. Veď posúďte sami.

• Hollého pamätník - krajské kolo

• Žiačka Nina Novosadová sa zúčastnila krajského kola súťaže v umeleckom prednese Hollého pamätník, ktorá sa tradične konala v Západoslovenskom múzeu v Trnave. V konkurencii recitátorov z celého kraja z 1. miesta postúpila do jubilejného 70. ročníka celoštátnej súťažnej prehliadky Hviezdoslavov Kubín.

Ninke ďakujeme za reprezentáciu a držíme jej palce v Dolnom Kubíne!

• Detské dopravné ihrisko Galanta, 1. stupeň

• Aj v tomto školskom roku sa žiaci prvého stupňa zúčastnili dopravného ihriska v Galante. V areáli dopravného ihriska sa pohybovali na bicykloch alebo kolobežkách, kde úspešne absolvovali križovatky s dopravným svetelným signalizačným zariadením, so železničným priecestím, s kruhovým objazdom a ostatnými prostriedkami napodobňujúcimi reálne dopravné situácie.

Už sa tešíme na ďalšiu návštevu dopravného ihriska! Bolo to super!

• Miniolympiáda

• Na prvom stupni si žiaci vyskúšali, aké je to zúčastniť sa olympiády z anglického jazyka. Bol to veľmi vyrovnaný súboj.

Všetkým ďakujeme za účasť, oceneným blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov.