• Extra hodiny a mimoškolská činnosť

• Čo je nové v čitateľskej gramotnosti?

Už pol roka beží na našej škole projekt venovaný zvyšovaniu čitateľskej gramotnosti u žiakov na 1.stupni ZŠ. Všetci žiaci sa zdokonaľujú v kľúčových kompetenciách: počúvanie, komunikácia, čítanie a písanie.

Žiaci v 2.ročníku sa oboznamujú s našimi rozprávkami, založili si čitateľské denníky a učia sa do nich zaznamenávať najdôležitejšie informácie z textov. Tretiaci si navzájom čítajú – trieda triede, chodia predčítavať mladším žiakom a používajú spisovný jazyk na takej úrovni aby ho vedeli používať v praktickom živote. Štvrtáci sa učia triediť informácie, tvoriť pojmové mapy, vyjadrovať vlastné názory, vytvárať krátke literárne diela, komunikovať a pracovať  v tímoch.

K projektu patria aj mimoškolské aktivity, návštevy knižnice a rôzne vystúpenia pre verejnosť.

Návšteva knižnice

Terapia rozprávkou