• Educate Slovakia

•

V dňoch 21. 1. 2013 – 25. 1. 2013 bola naša Základná škola zapojená do  projektu s názvom Educate Slovakia, ktorý je realizovaný organizáciou AIESEC.

Počas tohto týždňa naša škola hostila štyroch  vysokoškolských študentov zo štyroch rôznych krajín sveta. Boli to Amanda z Brazílie, José Alejandro z Mexika, Zakky z Indonézie a Matthew z Taiwanu. Stážisti sa zúčastňovali na hodinách anglického jazyka v jednotlivých ročníkoch  a komunikovali s deťmi na rôzne témy. Ich cieľom bolo priblížiť žiakom kultúru a zvyky vo svojich krajinách a diskutovať o globálnych témach. Výuka prebiehala formou diskusií, workshopov a prezentácií za aktívneho používania anglického jazyka. Žiaci sa dozvedeli mnoho nových a zaujímavých informácií o daných krajinách, mali možnosť si vyskúšať domorodé tance pôvodných obyvateľov Taiwanu, veľký záujem mali o preklad svojich mien do čínskeho jazyka.

Návšteva zahraničných lektorov bola nielen pre žiakov, ale rovnako tak pre učiteľov, veľmi zaujímavá skúsenosť a niečo podobné by sme určite radi vyskúšali aj v budúcnosti.

Mgr. Erika Bučková