• Educate Slovakia 2016

•

V týždni od 8. 2.  – 12. 2. 2016 sa naša základná škola znova zapojila do  projektu organizácie AIESEC pod názvom Educate Slovakia. Ako už sám názov napovedá, išlo o ďalšie vzdelávanie našich žiakov v anglickom jazyku.

Počas tohto týždňa škola hostila dve  vysokoškolské študentky z dvoch krajín sveta. Boli to Olena Khvostyk z Ukrajiny a Murtika Sari Reisya Shinta z Indonézie. Stážisti sa zúčastňovali na hodinách anglického jazyka v jednotlivých ročníkoch  a komunikovali s deťmi na rôzne témy. Ich cieľom bolo priblížiť žiakom kultúru, zvyky, životný štýl, stravovanie vo svojich krajinách, diskutovať, a tým dať žiakom možnosť použiť anglický jazyk v praxi, v situácii, keď druhá strana vôbec neovláda slovenčinu. Výuka prebiehala formou diskusií, workshopov a prezentácií za aktívneho používania anglického jazyka. Hlavným zámerom projektu je budovať medzinárodné povedomie medzi účastníkmi prostredníctvom rôznych aktivít. Žiaci sa dozvedeli mnoho nových a zaujímavých informácií o daných krajinách.

Návšteva zahraničných stážistiek bola nielen pre žiakov, ale rovnako aj pre učiteľov veľmi zaujímavé spestrenie výchovno-vzdelávacieho procesu. Veríme, že v budúcnosti uvítame stážistov z AIESEC znovu.

Mgr. Eva Hlbocká