• CHORVÁTSKO

• Základná škola na Námestí SUT v Chorvátsku

V týždni od 21. 9. do 26. 9. 2014 sa dve vyučujúce anglického jazyka (Erika Bučková a Eva Hlbocká) a dve žiačky deviateho ročníka (Alžbeta Hajičková a Nikola Horváthová) zúčastnili na projektovom stretnutí v chorvátskom meste Split. Po Rumunsku, Nemecku, Litve a Turecku to bolo v poradí už piate stretnutie v rámci projektu Comenius, ktorý je realizovaný s podporou Európskej Únie.

V hostiteľskej škole s názvom „Prirodoslovna tehnička škola - Split“ sa stretli partneri z Portugalska, Poľska, Španielska, Nemecka, Litvy a našej školy. Náplňou týždňa boli semináre a workshopy, kde žiaci a učitelia zúčastnených škôl prezentovali pripravené práce a riešili zadané úlohy súvisiace s témou projektu - vodou. Učitelia zhodnotili doterajšiu prácu na projekte a zároveň sa dohodli na ďalších aktivitách – na spoločnom vytvorení webovej stránky projektu a na komunikácii žiakov prostredníctvom Skype. Chorvátski hostitelia nás vzali na prehliadku mesta Split a do národného parku Krka, navštívili sme mestá Dubrovník, Salona a Trigir. Počasie nám prialo, a tak sme mali možnosť poprechádzať sa pri Jadranskom mori.

Naši žiaci boli už tradične ubytovaní v hostiteľských rodinách, čo im umožnilo bližšie spoznať život v bežnej chorvátskej rodine. Zároveň počas celého týždňa komunikovali v angličtine, čím si mohli overiť svoje schopnosti používať tento jazyk v praxi.

Domov sme si priniesli veľa zážitkov a skúseností z tejto zaujímavej krajiny a už teraz sa môžeme tešiť na ďalšie projektové stretnutia, ktoré sa uskutočnia v tomto školskom roku.

Mgr. Erika Bučková