• Litva

• Základná škola na Námestí SUT v Litve

V týždni od 19. 5. do 23. 5. 2014 sa dve vyučujúce anglického jazyka (Erika Bučková a Andrea Slobodová) a štyria žiaci deviateho ročníka (Radovan Richter, Šimon Talapa, Michal Januščák a Marcela Gašparovičová) zúčastnili na projektovom stretnutí v litovskom meste Mažeikiai. V tomto školskom roku to bolo v poradí už štvrté stretnutie v rámci projektu Comenius, ktorý je realizovaný s podporou Európskej Únie.

V hostiteľskej škole  MAŽEIKIŲ SODŲ VIDURINĖ MOKYKLA sa stretli partneri z Turecka, Chorvátska, Poľska, Španielska, Portugalska, Nemecka a našej školy. Náplňou týždňa boli semináre a workshopy, kde žiaci zúčastnených škôl prezentovali pripravené práce a riešili zadané úlohy. Učitelia zhodnotili doterajšiu prácu na projekte a zároveň sa dohodli na ďalších aktivitách – na spoločnom vytvorení webovej stránky projektu a na komunikácii žiakov prostredníctvom Skype. Litovskí hostitelia nás vzali na exkurzie do svojich národných parkov a navštívili sme niekoľko múzeí. Počasie nám prialo, a tak sme mali možnosť poprechádzať sa pri Baltickom mori.

Naši žiaci boli už tradične ubytovaní v hostiteľských rodinách, čo im umožnilo bližšie spoznať život v bežnej litovskej rodine. Zároveň počas celého týždňa komunikovali v angličtine, čím si mohli overiť svoje schopnosti používať tento jazyk v praxi.

Domov sme si priniesli veľa zážitkov a skúseností z tejto zaujímavej krajiny a už teraz sa môžeme tešiť na ďalšie projektové stretnutia, ktoré sa uskutočnia v budúcom školskom roku.

Mgr. Erika Bučková