• Nemecko

• ZŠ na Kopánke v Nemecku

Tri žiačky deviateho ročníka (Magdaléna Bellayová, Alexandra Šebeňová a Patrícia Volná) a dve učiteľky anglického jazyka (Miriama Korenčiaková a Erika Bučková) zo Základnej školy s materskou školou na námestí  SUT  v Trnave sa v dňoch od 8.12. až 13.12. zúčastnili  na projektovom stretnutí v Nemecku v rámci programu Comenius. Nemecko sa tak stalo  po Rumunsku už druhou hosťujúcou krajinou.

Projekt s názvom  ´EVERY LAST DROP´ je zameraný na medzinárodnú spoluprácu žiakov a učiteľov a zvyšovanie povedomia o dôležitosti vodných zdrojov. Na rôznych pridelených úlohách pracujú žiaci deviatich partnerských krajín- Nemecko, Španielsko, Portugalsko, Poľsko, Rumunsko, Litva, Chorvátsko, Turecko a Slovensko. Projekt je realizovaný s podporou EÚ. Pracovným jazykom projektu je angličtina, žiaci sú tak prinútení komunikovať každý deň v tomto jazyku. Na stretnutí v Nemecku bolo úlohou žiakov vytvoriť logo nášho projektu, prezentovať nápady, a nakoniec formou súťaže vybrať to  najlepšie logo spomedzi všetkých.

Nemeckí partneri však pre nás pripravili aj bohatý program, ktorý zahŕňal poznávací výlet do Wismaru, mesta v ktorom sídli naša partnerská škola, návštevu Technického múzea, exkurziu do čističky odpadových vôd a prehliadku mesta  siedmich jazier - Schwerinu, spojenú s návštevou zámku, ktorý je tiež sídlom regionálneho parlamentu. Z cesty si odnášame nezabudnuteľné zážitky a už sa tešíme na opätovné stretnutie s našimi partnermi, ktoré je naplánované v apríli 2014 v našej základnej škole.

Mgr. Miriama Korenčiaková