• Slovensko

• Projektové stretnutie Comenius na Základnej škole na Námestí SUT

V rámci projektu Comenius, do ktorého je naša základná škola zapojená, sme dňa 7.apríla mali tú česť privítať žiakov a učiteľov partnerských škôl piatich krajín: Chorvátska, Poľska, Litvy, Rumunska a Turecka. Program s názvom “Every last drop“ je pre našu školu veľmi významný, a to nielen pre svoj cieľ podporovať ochranu a šetrenie vodných zdrojov, ale najmä preto, že umožňuje spoluprácu našich žiakov a učiteľov so zahraničnými partnermi.

Celotýždenný program sme pripravili tak, aby čo najviac súvisel s témou projektu, a zároveň bol pre našich hostí originálny a pútavý. Navštívili sme kúpeľné mesto Piešťany, kde sme našim hosťom ukázali kúpeľný ostrov, ku ktorému sme sa dostali cez známy Kolonádový most so slávnou sochou barlolamača.  Naši hostia boli očarení prehliadkou Trnavy, spojenou s návštevou radnice, kde sme boli prijatí predstaviteľom nášho mesta. Program ďalej zahŕňal prehliadku hlavného mesta Bratislavy, návštevu hradu Červený Kameň a spoznávanie krásneho okolia v povodí rieky Váh, pričom naša cesta bola zavŕšená  na Vodnom diele Žilina.

Určitý čas nášho programu bol pridelený na pracovné povinnosti. Žiaci všetkých krajín sa podelili s ostatnými o aktivity, ktoré si pripravili v rámci svojich škôl 22. marca na oslavu Dňa vody. Taktiež prezentovali svoje práce na tému „Šetrenie vody“.

Spokojnosť a pozitívne ohlasy našich priateľov nás utvrdili v príjemnom presvedčení, že sme svoju úlohu hosťujúcej krajiny dobre zvládli a už sa tešíme na ďalšie stretnutie, ktoré sa uskutoční v máji, tentokrát v partnerskej škole v Litve.

Mgr. Miriama Korenčiaková